volkl
head
blizzard
tecnica
holmenkol
poc
leki

Lyže Völkl Code L 17/18 + vázání rMotion2 16 GW

Kód: LSS5634
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: Völkl
Dostupnost:Skladem
Naše cena: 16 240 Kč s DPH
Běžná cena: 24 499 Kč
Sleva: 8 259 Kč
{{cluster.nazev}}
Kategorie:   crosscarve (špičkový výkon na sjezdovce i v neupraveném terénu)
Lyžař:   sportovní až vysoce sportovní
Rozměry:   124 - 76 - 105
Délky a rádius:   164 cm (15.0 m), 171 cm (16.6 m), 178 cm (18.2 m), 185cm (19.9 m)
 
Jádro:   celodřevěné Speedwall Multilayer Wood Core
Konstrukce:   Power Construction, Powered by Titanium, Full Speedwall, UVO, Tip Tail Rocker, Base P-Tex 4500
Vázání:  

rMotion2 16 GW, DIN 5-16, váha lyžaře cca 60-145 kg
(kvalitní vázání s kovovou výztuží paty pro sportovního až vysoce sportovního lyžaře, možnost rychlého přestavení vázání na jakoukoliv velikost boty)

Toto vázání je kompaktabilní se sjezdovými botami, které mají podrážku Grip Walk.

 

Popis:

Vysoce sportovní top univerzálka od Völklu - Code L pro sezónu 2017/2018. Nástupce legendárního u nás velmi oblíbeného modelu Crosstiger Carbon vyráběného pod různými barevnými kombinacemi 6 let. Konstrukce s klasickou plnědřevěnou sendvič konstrukcí Speedwall Multilayer Woodcore s Powered Titanium /3D profilovaná titanalová vrchní vrstva/ pro ještě vyšší torzní vyzpevnění lyže. Špičkové držení na tvrdém až zledovatělém podkladu i ve velmi vysokých rychlostech, výborné chování i v měkčích podmínkách díky širšímu středu 76 mm. Dobrá tolerance odpoledních měkčích podmínek a možnost i občasného "zabloudění" mimo upravenou sjezdovku. Koncept průhybu lyže Tip and Tail Rocker u tohoto modelu se snahou o vysoce sportovní až závodní pojetí. Styčné body skluznice jsou posunuty blíže ke středu lyže a umožňují lepší točivost v pomalejší rychlosti a při rychlejší jízdě po zapojení celé délky dociluje lyže v delším oblouku vyšší stability. Díky tomuto systému lyže Code zažívají i návrat k prodlužování délky lyží a to cca o 10 cm než byli zákazníci v poslední době zvyklí.

Po i osobních zkušenostech s touto lyží můžeme potvrdit, že se jedná doopravdy o skvělou variantu lyží se snahou k univerzálnímu pojetí pro sportovního až vysoce sportovního lyžaře. Oproti postavení v katalogu Völkl do středu, přeci jen z našich zkušeností je tento model spíše vhodný pro středně dlouhý až dlouhý oblouk. Do oblouku je jí přeci jen potřeba trochu pomoci. V nakrojení je tedy trochu pomalejší, ale potom jede více jak skvěle. Některým padla lépe než obřačka. Stejná, ne-li větší stabilita v dlouhém oblouku a přitom univerzálnější použití i v rozoraném terénu díky šíři 76 mm pod botou. Pro mne jednoznačně jedna z nejlepších lyží co Völkl kdy vyrobil pro lyžaře, kteří umějí lyžovat a požadují špičkové držení na tvrdém až zledovatělém podkladu i ve vysokých rychlostech, ale hledají univerzálnější pojetí než je klasická obřačka. Takže zjednodušeně "tak trochu univerzálnější obřačka".

Pro sezónu 2017/2018 nová skladba dřev v konstrukci, úprava krojení a osazení tlumiče vibrací UVO pro ještě větší stabilitu v delších obloucích.

Doporučená délka: -10 cm až +5 cm od výšky postavy

Pozor hlavně na volbu délky, protože směšně působí stížnost pod svahem, že tento model nesedí a má jej dotyčný pod bradu. Prodejce, který mu tento model prodal, by nejspíše měl dostat "za uši". Nebojte se jít klidně přes výšku postavy, rádi Vám s výběrem poradíme.

 

Poradenství a cena:

Naší prioritou je odborné poradenství, individuální přístup a servis na kamenné prodejně v Praze, kterou provozujeme od roku 1995. E-shop je snaha o přehled části sortimentu, který nabízíme. Pro aktuální cenovou nabídku a radu ohledně výběru lyží a ostatního sortimentu nás prosím kontaktujte.

 

 

Nezapomínejte ovšem, že i dokonalou lyži je možné zkazit špatným servisem. Až 30% charakteru lyže dělá servis. A zvláště u modelů, kde se kalkuluje s požadavkem na špičkové držení na hraně ve vysokých rychlostech, je požadavek na kvalitní servis o to větší. Proto jsme v posledních letech kladli nejvíce důraz na zlepšení servisní činnosti naší firmy. Po kladných zkušenostech z uplynulých sezon, můžeme potvrdit, že jsme schopni Vám nabídnout špičkový servis Vašich lyží za rozumné ceny. Poradíme s úhlováním, strukturou, opravou, atd.. Nabízíme nejen servis na strojích Montana, ale i ruční servis prováděný profesionálem se zkušenostmi s úpravou lyží v závodech světového poháru. Více o našem servisu zde.

Vyzkoušejte náš servis a uděláme pro Vaše lyže maximum!

Vázání rMotion2
Ideální systém kolejnicového propojení lyže + vázání vyvinuté společnostmi Völkl a Marker zaručující jak snadnou montáž, tak špičkový přenos síly na hranu lyže bez jakýchkoliv ztrát.

Kopírování našich stránek.

Upozorňujeme, že webové stránky nebo jakákoliv jejich část, obrázky produktů, popisy produktů včetně technických údajů, desing webových stránek jsou naším duševním vlastnictvím a nesmí být bez našeho souhlasu žádným způsobem zkopírovány nebo jinak využity. V případě porušení této právní doložky se vystavujete nebezpečí dle § 121/2000 Sb.